12. BIFT 2021 7-10 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası doğa dostu sportif balıkçılık meraklarını  Gökovanın kalbinde  yine bir araya getiriyor.  Bu yıl 12. cisi düzenlenecek olan Turnuva 7-10 Ekim 2021 Tarihlerinde  Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club bünyesinde;  Bodrum Marine Group, Marintek, Northstar, Allium Villas, Axopar ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

10. Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası sportif balıkçılık meraklılarını Gökova’nın kalbinde bir araya getirdi.

Fotoğraflar için Lütfen Tıklayınız

Bu yıl 11-14 Ekim 2018 tarihleri arasında 10.su gerçekleştirilen  Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası 40 balıkçı teknesi ve 200 katılımcısı ile Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club ev sahipliğinde , Bodrum Marine Group, Marintek, Northstar, Allium Villas, Axopar, Vero Design Group ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, sportif balıkçılık meraklarını Gökova’nın kalbinde bir araya getirdi. 

Toplam 102 kilo balık tutulan yarışmada en büyük balık ödülünü  43 Kg lık mavi kanat orkinos ile FISH BONE ekibi Sayın Hüseyin SERT ve Ahmet SAHİNOĞLU kazandı.

3 Adet Çizgili Lahozu sağlıklı bir şekilde yaşam alanına iade eden Barbarossa teknesinden Sayın Adem ÖZER ise yakala Bırak Ödülünün sahibi oldu.

Toplamda 1.lik ödülü 126 puanla ÇAVUŞ teknesi   Sayın Hasan Yıldız- Zeynel Arda

Toplamda 2. Ödülü 66,4 puanla ROMEO JULİET teknesi Sayın Saro TEKYILDIZ Arda TEKYILDIZ , Selim ARSLANOĞLU ve Loran ÖZSAKAYAN

Toplamda 3.lük ödülü ise 53,3 puanla BLANCO teknesi Sayın Alp KIRŞAN ve ekibi (Mehmet ORMAN, Barış AKDOĞU, Cem ABBAS ve Ferhat GÜNAY ) tarafından kazanıldı.

Yarışmanın en önemli ödülü ise En Genç Balıkçı Yetenek Ödülü idi. SENCER teknesinde yarışan 12 yaşındaki Emir SEFA ÇEKİÇ 55 cm boyunda bir Ak Lahoz yakalayıp sağlıklı bir şekilde denize  geri iade etti ve   en genç balıkçı yetenek ödülü olan TUG BOAT tekne  sahibi oldu. Sportif balıkçılık yarışmalarında bir ilk olan  bu ödül Alp KIRŞAN sponsorluğunda SAMUR Marinden geldi.   Amacım gençlerimizi deniz aktivitelerine ve  Sportif Balıkçılığa  çekip doğaya iç içe olmalarını sağlamak diyen Alp KIRŞAN tüm yarışmacılar ve ailelerden büyük destek aldı. Çevreci ve doğa dostu vizyonuyla  katılımcıları kendine çeken yarışmada canlı olarak suya birakilan balik miktari ise  14 adet  olarak gerçekleşti.

 1 adet bluefin (mavikanat orkinos),1 adet 55 cm ak lahoz, 8 adet çizgili lahoz (grida), 1 adet akya, ve 3 adet yazili orkinos olmak üzere toplam 14 balık doğaya sağlıklı bir şeilde geri salındı.

Turnuvayı düzenleyen Haluk TEPE bölgede hedeflenen balıkların bol miktarda bulunduğunu ve çok güzel av verdiğini söyledi. Bu etkinliği giderek daha geniş kitlelere ulaştırdıklarını ve katılımın giderek arttığını vurgulayan TEPE Sportif Balıkçılığın yerel ekonomiye ve turizm sezonuna ciddi katkı sağladığını söyledi.

IGFA Türkiye temsilcisi ve Turnuva başhakemi Dr. Serdar GÜNSEREN ise Bodrum’un artık Akdeniz’in en önemli sportif balıkçılık merkezlerinden biri olduğunu ve bu organizasyonların deniz turizm çeşitliliğini arttırarak bölge turizmini bir adım öteye taşıdığını belirtti.

Organizasyon komitesi yarışma öncesi tüm yarışmacılara ‘Yakala ve Bırak’ tekniği, turnuva kuralları ve etik balıkçılık ilkeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Büyük heyecan yaşanacak yarışma, Marina Yacht Club’ta düzenlenen ödül töreni ve Fatih ERKOÇ eşliğinde muhteşem gala yemeği ile son buldu.

Turnuva Fotoğraf Albümüne Buradan Ulaşabilirsiniz .

  

Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası doğa dostu sportif balıkçılık meraklarını  Gökovanın kalbinde bir araya getiriyor. 

Bu yıl 9.sı gerçekleştirilen Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası 53 balıkçı teknesi ve 250 katılımcı ile Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club bünyesinde;  Bodrum Marine Group, Marintek, Northstar, Allium Villas, Axopar ve Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, 19-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Yarışmacılar Egenin incisi Gökova’nın muhteşem güzelliği içinde bol balıklı ve heyecan dolu 2 gün geçirdiler.

Turnuvayı düzenleyen Haluk TEPE bölgede hedeflenen balıkların bol miktarda bulunduğunu ve çok güzel av verdiğini söyledi. Bu etkinliği giderek daha geniş kitlelere ulaştırdıklarını ve katılımın giderek arttığını vurgulayan TEPE Sportif Balıkçılığın yerel ekonomiye ve turizm sezonuna ciddi katkı sağladığını söyledi.

IGFA Türkiye temsilcisi ve başhakem Dr. Serdar GÜNSEREN ise Bodrum’un artık Akdeniz’in en önemli sportif balıkçılık merkezlerinden biri olduğunu. Bu organizasyonların deniz turizm çeşitliliğini arttırarak bölge turizmini bir adım öteye taşıdığını belirtti.

Organizasyon komitesi yarışma öncesi tüm yarışmacılara ‘Yakala ve Bırak’ tekniği, turnuva kuralları ve etik balıkçılık ilkeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Bodrum Uluslararası Olta Balıkçılığı yarışması bu yılda bir ilke imza attı. Türkiye de yapılan yarışmalarda ilk defa bir bayan ekip yarıştı, Sevil TONKAL, Hilal KAYA Nurper GÜLER 2 gün boyunca diğer ekiplerle yılmadan yarıştılar.

Turnuvada  Sırtı, akıntı avcılığı  ve jigging  yöntemlerini ustalıkla kullanan  yarışmacılar Akya, Lambuka, Antenli mercan  ve Yazılı orkinos gibi  çok çeşitli büyük balıklar yakaladılar. Lahoz, kılıç balığı ve mavi kanatlı orkinos gibi avlanması yasak veya henüz üreme olgunluğuna erişmemiş balıkları ise sağlıklı bir şekilde yaşam alanlarına geri iade ettiler. Balıklarını denize geri bırakan yarışmacılar için hakem heyeti ödül puanları uyguladı.


ÖDÜLLERİ İSE:
 

EN BÜYÜK BALIK: ARSİMA Teknesi ile NECMETTİN YAY ve ekibi

YAKALA VE BIRAK ÖZEL ÖDÜLÜ: GRAPSOLA Teknesi ile Alp KIRŞAN ve ekibi

TOPLAMDA 1 inciliği,  BARBAROSSA Teknesi ile Adem ÖZER ve ekibi

TOPLAMDA 2 inciliği,  ÇAVUŞ teknesi ile Hasan YILDIZ ve Ekibi

TOPLAMDA 3 üncülüğü,  XNADU Teknesi ile ÇAĞLAR Av takımı Murat KIRCA ve İsmail MUĞLA kazandılar.

Organizasyona destek veren sponsorlar bu organizasyona desteklerini daha da arttıracaklarını belirttiler.Büyük heyecan yaşanan yarışma, Marina Yacht Club’ta düzenlenen ödül töreni ve muhteşem gala yemeği ile son buldu.

 Seneye on uncusunu yapılacak olan turnuva için şimdiden geri sayım başladı.

2016 Yılı Ödüllerimiz Sahiplerini Buldu..

Bu yıl 8.sı gerçekleştirilen Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası 65 balıkçı teknesi ve 350 katılımcı ile Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club ev sahipliğinde  Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club;  Mercury Sport, RİBTECH, Northstar , Marintek, Joker boat, Shimano, Çağlar av,Çılgın Balık, Bodrum Marine Group ve Allium Villas ın sponsorluğunda 14-16 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Geleneksel turizm anlayışına renk katmak, Bodrum Yarımadası ve Gökova Körfezi’nin tarihi ve sosyal zenginliklerinin yanı sıra, doğa ve çevre bilinci  yaratarak  sürdürülebilir balıkçılık ve çevre ile  turizm endüstrisinin geleceğini korumak amacıyla 2009 yılında  başlatılan Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası  artık büyük ustaların vaz geçemediği bir bodrum klasiği oldu.

Bodrum Milta Marinanın desteği ile bu yıl ilk defa açılan fuar tadındaki stand alanında katılımcılar ve meraklılar birçok balıkçılık malzemesini yerinde inceleme ve test etme şansını yakalarken turizm tesisleride tanıtımlarını yaptılar.

Turnuvayı düzenleyen Bodrum Marin Group CEO su Haluk TEPE etkinliği daha geniş kitlelere ulaştırmanın önemini  ve bölgeye yarattığı katma değeri  hatırlatırken; Turnuvaya destek veren tüm katılımcılara, yerel yetkililere ve sponsorlara teşekkür etti.

Uluslararası Olta Balıkçılığı Derneği (IGFA) kuralları uygulanan yarışmaya bu yıl katılım ve ilgi büyük oldu , IGFA Türkiye temsilcisi Dr. Serdar GÜNSEREN Deniz Turizminde Yeni Trendin ” Sportif Balıkçılık” olduğunu ve Bodrum’un bundan böyle Akdeniz’in en önemli sportif balıkçılık merkezlerinden biri olacağını ve bölge turizmini bir adım öteye taşıyacağını belirtti. Dr. Serdar GÜNSEREN yarışma öncesi tüm yarışmacılara ‘Yakala ve Bırak’ tekniği, turnuva kuralları ve etik balıkçılık ilkeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Büyük Balıklarla Mücadele eden yarışmacılar olta balıkçılığının uzun yıllar yapılabilmesi için birçok balığı sağlıklı bir şekilde denize geri bıraktılar. Balıklarını denize geri bırakan tüm yarışmacılar birer ödül sahibi oldu. Ödül  kazanan yarışmacılar sosyal sorumluluklarını da yerine getirerek kazandıkları nakti ödülleri Mutlu Keçi İlkokuluna bağışladı..

Çok güzel bir havada yapılan  yarışma, Marina Yacht Club’ta düzenlenen ödül töreni ve muhteşem gala yemeği ve Şevval Sam Konseriyle ile son buldu.

Organizasyonu gerçekleştiren Haluk TEPE tüm katılımcılara ve sponsorlara teşekkür ederek “Bodrum ve Gökova’ya gönül veren tüm balıkçı dostlarımızı her yıl Bodrum’a bekliyoruz” dedi.

Ödüller:

1 2

8. Turnuva Başlıyor

bodrum-fishing-afis-calismasi-yeni

Değerli Deniz Dostu Yarışmacımız;

Bizler her yıl olduğu gibi tüm katılımcılarımıza keyifli, güvenli ve heyecan dolu bir turnuva  yaşatmak için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

Turnuvamızı bu yıl 14-16 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmek üzere planladık.

Bu yılda turnuvamızı katılarak 8 yıldır birçok kişiyle  birlikte yaşadığımız büyük balık tutma heyecanına tekrar ortak olmanızı diliyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Gökova körfezinin verimli sularının muhteşem atmosferinde büyük balıklar  ve birbirinden güzel ödüller sizi bekliyor olacak.

Bodrumun kalbinde Bodrum Milta Marina’nın keyif veren ortamı ve Marina Yacht Club’ın unutulmaz lezzetleriyle sizleri ağırlıyor olacağız.

 

ESKICESHME Otelden Katılımcılara Özel Fiyat..

cananasf

Türkiye’nin turizmdeki  en gözde marka kenti olan Bodrum’un kalbinde, yepyeni bir butik otel, Eskiceshme Bodrum, siz misafirleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Sizlere en iyi hizmeti vermeyi ilke edinen butik otelimiz, Bodrum Marinaya 1 dakika yürüme mesafesinde. Çağdaş ve Bodrum dokusuna uyumlu mimarisi, muhteşem Bodrum Kalesi ve Antik Tiyatrosu manzarası ile sizlere konforu ve huzuru vadediyor.

Kontak kisi:
Elçin Hanım : 0537 692 08 28 – 0252 316 25 02
Email : hello@eskiceshme.com
www.eskiceshme.com

e70611883d2760c8bbafb4acb29e3446_18-09-15_1442579865

 

es

www.eskiceshme.com

2015 7.BODRUM ULUSLARARASI AÇIK DENİZ OLTA BALIKÇILIĞI TURNUVASI SONUÇLARI 

sonuç-1-675x441sonuç2-682x400

2015 Ödüllerimiz 

ÖDÜLLER2

 

Önemli Duyuru

Sayın katılımcılarımız; Olumsuz hava şartları nedeniyle Turnuvamızı erteleme kararı aldık. Hava durumunun olumlu olması durumunda turnuvamızı 28-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hava koşullarına göre katılımcılarımıza tekrar  bilgilendirme yapacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz

bodrum-a-firtina-uyarisi-6915831_x_o

7. Turnuva Başlıyor..

Bu yıl 7.cısı düzenlenecek olan Bodrum Sportif Balıkçılık Turnuvası Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club bünyesinde; Bodrum Marine Group, Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, 22-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

7. Bodrum Uluslararası  Sportif Balıkçılık Turnuvası  Ödülleri

2015 Yılı 7. Turnuva katılımcılarımıza büyük ödül MARİNTEK ten Seafari  balıkçılıktan geldi. Yarışmada dereceye giren takımlarımızdan biri bu Turnuva serisi Downriggerın sahibi olacak.   www.marintekstore.com

index_02marintek

ÖDÜL DETAYLARI Cannon Magnum MAG 10 STX TS Downrigger. Cannon Magnum, gücü ve performansı birleştirerek size üstünlüğü sunar. Gerçek denizciler, Magnum’un dayanıklı yapısı, hızlı toplama oranı, Kısa mesafeli durdurma ve pozitif iyon kontrolüne güvenmektedirler.

Hızlı Toplama Oranı: Dakikada 76 metre toplama hızıyla piyasadaki en hızlı toplama oranına sahip Magnum’la oltanızı daha çabuk çekip tekrar avlanmaya konsantre olabilirsiniz.

Cannon Üstünlüğü: Sizi daha iyi bir balıkçı yapabilmek için, Magnum daha dayanıklı ve akıllı olarak üretilmiştir. Cannon’un üstün tasarımının özellikleri daha az hareketli parçalar, tek parça kompozit yapı, yeniden tasarlanmış bom ucu, korumalı devre paneli, makaraya kolay ulaşım, anahtarlar, fiş ve montaj vidaları olarak sayılabilir.

Kısa Mesafeli Durdurma: Düğmeye bastığınız anda otomatik olarak ağırlığı toplar ve salınan ağırlıktan dolayı teknenizde oluşabilecek zararı düşünmenize gerek kalmaz.

Pozitif İyon Kontrolü: Magnum Pozitif İyon Kontrolü, teknenin çevresinde balıklara çekici gelebilecek bir elektrik alanı yaratmak için pozitif iyon yayar.

 • Çift akslı ayarlanabilir kamış yuvası 
 • IP68 su geçirmez güç kablosu 
 • Makaraya kolay ulaşım
 • Üç haneli derinlik ölçer
 • Entegre edilmiş top saklama kancası
 • 9 kg ağırlık kapasitesi
 • Misina tutucu ve 68 kg ağırlıkta test edilmiş, 76 metre paslanmaz çelik tel
 • Korozyona dayanıklı yapı 
 • Montaj tabanı dahil 
 • Düşük profilli döner taban dahil
 • Paslanmaz çelik makaralı, beyaz gövde
 • 61 cm ile 135 cm arasında uzayabilen, ağır hizmet tipi, paslanmaz çelik teleskopik bom

2015 Yılı 7. Turnuva katılımcılarımıza  süper bir ödülde Seafari  balıkçılıktan geldi. Yarışmada dereceye giren takımlarımızdan biri bu güçlü takımın ödülün sahibi olacak.  TICA dan süper bir  set.. www.seafaristore.com

necmettinyay-Sektorel-Rehber-1e47fb

IMG_4693

IMG_4694

TICA 80R WTS  2 hızlı Çıkrık

TICA 80Lbs (218 cm.) Trolling Kamış

Seafari Store dan  katılımcılarımıza gelen Sayın Necmettin YAY ın Mesaj ise şöyle;

Seafari Store,

2003 yılı itibarı İle siz değerli balık sever dostlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için internet satışlarımız Türkiye genelinde başlamıştır.

Dünyada çok önemli bir sektörel değer olan Sportif Balıkçılık sektörünü Türkiye’de kurmak ve geliştirmek amacıyla yola çıkan şirketimiz; Amatör balıkçıların dünyada çok uzun süredir kullandığı, fakat yurdumuzdaki çok az balıkçının bildiği malzeme ve ekipmanların İthalatında ilkadımı atan firma olarak da, birçok ünlü markanın Türkiye distrübütörlüğü ile de ismini duyurmuştur.

Kristal Fishing Derin Su Balıkçılığı Ekipmanları, Italcanna Kamış ve Gladiator Çıkrıklar, Eagle Claw iğneler .Tica olta makineleri ve kamışlar, Overton fırdöndüler. Kristal Fishing Elektrikli çıkrık ve Downriggerlar, Italcanna outrigger sistemleri, SureCatch Balıkçılık ekipmanları, MiyaEpoch elektrikli çıkrıklar. SFC Kamışlar, Decoy Iğneler.Ocean Tackle Jig ve Kamışlar. Duel sahte yem ve aksesuar ları.Piscatus gerçek zamanlı Deniz dibi 3 Boyutlu harita çıkartma yazılımı, SeaScan Deniz Dibi Cinsi Belirleme Cihazı . Seafari Sırtı Çıkrık ve Kamışları, Seafari Jig Çıkrıkları v.b…

2003 senesinden İtibaren hipermarket zincirlerinden gelen talep üzerine konusunda market gruplannın tedarikçillğl hizmetine başlamış ve uzmanlaşmıştır. Seafari; Türkiye’de amatör balıkçılığı geniş kitlelere öğretmek,tanıtmak, sevdirmek için Sportif Balıkçılıkla ilgili en yeni malzeme ve donanımların ithalatı ve satışında yoluna devam etmektedir.

Sportif balıkçılıkla ilgili sattığı tüm malzemeler satışa sunulmadan önce tarafımızdan test edilmektedir.

Siz değerli balıkçı dostlarımız başta olmak üzere, tüm iç ve dış paydaşlarımızla iletişimimizi ve alışverişimizi uzun vadeli

sürdürmek temel ilkemizdir.

  ÇAĞLAR AV

shimano hediye 1

2015 Yılı 7. Turnuva katılımcılarımıza  Çağlar avdan güzel ödüller. Yarışmada dereceye giren takımlarımızdan biri bu güzel ödüllerin sahibi olacak.  

Çağlar Avın  Katılımcılarımıza Mesajı ise Şöyle: 1993 yılından 1998 yılına kadar kara av malzemeleri konusunda ihtisas yapan şirketimiz, aynı yıl içinde ihtisas alanını balık avı ve dalış malzemeleri olarak geliştirmiştir.

                Konusunda uzmanlaşan şirketimiz İzmir ve Ege bölgesinde birçok markanın öncü temsilciliğini yapmıştır.

                Özellikle serbest dalış ve zıpkınla balık avcılığı alanında üretime girmiş olup her geçen yıl üretim ciddiyetini ve kalitesini artırarak APNEA markasını piyasaya sürmüş ve alanında söz sahibi olmuştur.

                Şirketimiz samimi olarak geleneksel esnaf anlayışını, hizmet kalitesi ile geliştirerek yoluna devam etmektedir.

                Tüm Türkiye’de sportif ve sürdürülebilir avcılığı destekleyen, akademik kurum, dernek ve sporculara destek olmaya devam etmektedir. Bu sporcular arasında Türkiye’nin gururu olan milli rekortmen sporcularımız da bulunmaktadır.

                apnea hediye 12010 yılında, 861 sokak 72/C adresinde 2. mağazasını açıp oldukça geniş ürün çeşitliliği ile hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımıştır. Aynı yıl içinde online satış alanında hizmet vermeye başlayan şirketimiz, ÇAĞLAR AV anlayışını tüm Türkiye de ki değerli müşterilerimize ulaştırmıştır.

                Şirketimizin genel amacı kendisini ve hizmet kalitesini sürekli olarak geliştirmektir.

                Dinamik ve konusunda uzman kadrosu ile sürdürülebilir balıkçılığı desteklemektedir.

                Her zaman geleneksel esnaf anlayışını mihenk taşı olarak kabul etmiş ve sizlere bu anlayış çerçevesinde hizmet vermeye devam edecektir.

ÇAĞLAR AV MALZEMELERİ 

861 SOKAK NO:72\C KONAK İZMİR
0 232 483 48 81 – 483 48 82 – 441 65 12
online alışveriş : www.caglarav.com

 

23-26 Ekim 2014 6.Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası Tamamlandı

Bu yıl 6.cısı gerçekleştirilen Bodrum Uluslararası Sportif Balıkçılık Turnuvası Bodrum Milta Marina ve Marina Yacht Club bünyesinde; Bodrum Marine Group, Mercury Sport’un ana sponsorluğunda, 23-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.

DSC_8241

Büyük bir heyecan ve çekişme yaşanan yarışmada yarışmacılar Gökovacın muhteşem güzelliği içinde çok keyifli ve bol balıklı bir 3 gün geçirdiler.

DSC_8170

Güzel bir havada çok çekişmeli ve heyecanlı geçen yarışmada yarışmacılar büyük ustalık sergileyerek dev balıklar yakaladılar.

DSC_8193

Turnuvayı düzenleyen Haluk TEPE Bölgede özlem duyduğumuz balıkların bol miktarda bulunduğunu ve çok güzel av verdiğini söyledi.

DSC_8051

Bu etkinliği daha geniş kitlelere ulaştırmak için yerel yetkililer ve sponsorlarında önümüzdeki yıllarda da desteklerinin artarak devam etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

DSC_8039

IGFA Türkiye temsilcisi Dr. Serdar GÜNSEREN Bodrumun bundan böyle Akdenizin en önemli sportif balıkçılık merkezlerinden biri olacağını ve bu organizasyonların turizm mevsimini de uzatarak bölge turizmini bir adım öteye taşıyacağını belirtti.

DSC_8503

Yarışmanın baş hakemliğini yapan IGFA Türkiye temsilcisi Dr. Serdar GÜNSEREN Yarışma öncesi tüm yarışmacılara Yakala ve Bırak tekniği,turnuva kuralları ve etik balıkçılık ilkeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

DSC_8267

Olta balıkçılığının uzun yıllar yapılabilmesi için bir çok balık yarışmacılar tarafından sağlıklı bir şekilde denize geri bırakıldı. Balıklarını denize geri bırakan yarışmacılar için hakem heyeti iki kat puan uyguladı.

Yarışmacıların 2 günlük performansları sonucu genel sıralama şu şekilde gerçekleşti:

Sıralama:

sıralama

ÖDÜLLERİ İSE:

EN BÜYÜK BALIK: FINDIK Teknesi ile Tayfun MERİÇ ve ekibi

TOPLAMDA 1 inciliği, FINDIK Teknesi ile Tayfun MERİÇ ve ekibi

TOPLAMDA 2 inciliği, G FLY teknesi ile Levent TEMİZER ve Ekibi

TOPLAMDA 3 üncülüğü, PACEMAKER Teknesi ile Mehmet ESKİHANCILAR ve ekibi kazandılar.

Ayrıca:

YAKALA VE BIRAK ÖZEL ÖDÜLÜ: JASMİN Teknesi ile Mehmet SEPİL ve ekibi

BAYAN YARIŞMACI ÖZEL ÖDÜLÜ: JASMİN teknesinden Ayşegül CİNGÖZ EGE

EN KÜÇÜK YARIŞMACI ÖDÜLÜ JASMİN teknesinden Yaprak EGE

ŞAKIR TÜFEKÇI ÖZEL ÖDÜLÜ: İSTAVRİT teknesiyle Katılan İzzeddin ÇALIŞLAR ve Ekibi

OSMAN KANDEMİR ÖZEL ÖDÜLÜ: CANO1 Teknesiyle Yarışmaya katılan Can ÖZER ve ekibi ile HEAVEN EXPRESS ekibiyle yarışmaya katılan Hakan KÜLAHÇI ve Ekibi

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: EFTALYA teknesi iel yarışmaya katılan Yağmur DOĞAN ve Ekibi

EN GELENEKSEL TEKNE ÖDÜLÜ : SWAY teknesi ile yarışmaya katılan Can DİKMEN ve ekibine verildi.

ÖDÜLLER:

ödüller

Çok güzel bir havada yapılan çekişmeli yarışma Marina Yacht Club’ta düzenlenen ödül töreni ve muhteşem Gala yemeği ile son buldu.

DSC_8489

Organizasyonu gerçekleştiren Haluk TEPE tüm katılımcılara ve sponsorlara teşekkür ederek Bodrum ve Gökovaya gönül veren tüm balıkçı dostlarımızı her yıl bodruma bekliyoruz dedi.

Yarışmacılar bu organizasyonun sahibi Bodrum Marine Grup CEO’su Haluk Tepe ve ekibine yarışmanın devamlılığını sağladığı için teşekkürlerini ilettiler.

Medyada Çıkan Haberler

http://haberciniz.biz/turnuvada-orkinos-senligi-3261789h.htm

http://www.bodrumhaberpostasi.com/6-uluslararasi-acik-deniz-balik-turnuvasinda-av-basladi/

http://www.bodrumhaber.com/en-buyuk-baliklar-yakalandi.html

http://www.bodrumtime.net/2014/10/26/en-buyuk-balik-bodrumda-yakalandi/

http://www.haberler.com/turnuvada-orkinos-senligi-6631499-haberi/

http://www.yenihaberler.com.tr/genel/turnuvada-orkinos-senligi-h57851.html

http://www.ajans34.com/guncel/turnuvada-orkinos-senligi-h300920.html

http://www.haber1.com/haber/286935/turnuvada-orkinos-senligi

http://dha.com.tr/en-son-haber-turnuvada-orkinos-senligi-son-dakika-haberleri_789089.html

http://www.iyigunler.net/genel/turnuvada-orkinos-senligi-h211747.html

http://www.habered.com/genel-90/turnuvada-orkinos-senligi-55230.html

http://www.muglasehir.com/haber/ilceler/en-buyuk-balik-bodrumda-yakalandi/8276.html

http://www.hurriyet.com.tr/ege/27466989.asp http://www.arenabodrum.com/orkinos-senligi/

IMG_7340a

Turnuva Kurallarında Önemli Güncelleme; 

Bu yıl 6. sını düzenlediğimiz Bodrum Balık Avı yarışmasında bu güne kadar tüm yarışmacılarımız herhangi bir itiraz veya şüpheye yer vermeden  son derece centilmence, sportmenlik anlayışı ve çevre bilinciyle avlanarak heyecanlı ve zevkli turnuvalar yaşadılar yaşattılar. Tüm katılımcılarımıza bize verdikleri destek için teşekkür ediyoruz.

Bundan sonraki yarışmalarımızda da  herhangi bir itiraz veya şüpheye yer vermemek adına ve son günlerdeki gelişmelerden ötürü görülen lüzum üzerine turnuva Kurallarında önemli bir güncelleme yapmak durumunda kaldık.

Bundan böyle;

Dereceye girebilecek takımlardan tutulan balıkların; mevcut kurallara uygun olarak, yarışma bölgesinde ve balığı tartıya sunan takım tarafından tutulduğunu belirgin ve açıkça gösteren tarihli Video kayıt’ı isteyeceğiz…

Bilgi edinilmesini ve bu durumun hazırlıklarınıza dahil edilmesini önemle rica ediyoruz..

Güncel Kurallar için Lütfen Tıklayınız…

 BALIK BOL VE GÜZEL AV VERİYOR 22/102014

IMG_2767

Cano1 teknesinin Sahibi Sayın Av.Can ÖZER yarışma öncesi turnuvanın yapılacağı bölgede antrenmanlarına devam ediyor. Geçen yılki turnuvada 1. olarak ustalığını kanıtlayan dostumuz dün tuttuğu 45 kg. lık balıkla bu senede iddialı olduğunu hissettirdi. Sevgili Can ÖZER bölgede balığın bol ve verimli olduğunu bildirdi ve bu sene çok heyecanlı geçeceğini düşündüğümüz turnuvada tüm yarışmacılara başarılar diledi…

albacore

Bodrumdan  gelen fotoğraflardan Bluefinlerin yanı sıra Albacore ların da bölgede olduğu anlaşılıyor. Jasmin Teknesi sahibi Sayın CAN KESTELLI ve kaptanı Sayın Yenal EGE 4 albacore tutarak yarışmada isimlerini ön sıralara taşıyacaklarını hissettirdi. Kendilerine başarılar diliyoruz..

EN BÜYÜK BALIK YAKALANDI !!

BODRUM EKİPLERİ ALAÇATIDA  DERECE YAPTI

c34b37aac365817769c04389cc1258be_f2122

Bodrum Balık Avı yarışmalarının Müdavimi ve destekçisi Heaven Express ekibi Alaçatı Balık Avı yarışmasında rekor kırarak 44,8 Kg lık Blue Fin ile  en büyük balık ödülünü aldı. Sayın Hakan KÜLAHÇI Ve Sevgili Dostumuz George BAIMAKOS’u tebrik ediyoruz..

5a9bf7ed7e5346b1036fa7dc5cf2ff39_f2113

Yine Müdavimlerimizden ve eski şampiyonlarımızdan FINDIK teknesi ekibi Sayın Tayfun MERİÇ, Can ERBAYEV, Hakan ÇETİNKAYA , Anıl ÇİFTÇİ ve Alexander FOMİN , 2 Albacore ve 1 Blue Fin ile toplamda 50,22 Kg balık tutarak yarışmanın Over all Kategorisinde birinci oldular. Kendilerini tebrik ediyoruz.

95ef47745537f9d58f37bfafbcda8f30

Yine Bodrum Balık Avı Yarışmalarının ayrılmaz müdavimi JASMİN teknesi ve ekibi  Mehmet SEPİL, Can KESTELLİ , Ege KESTELLİ; Mehmet PAÇAL, Ali KIRMIZI ve   Yenal EGE  Sürdürülebilir balıkçılık adına göğsümüzü kabarttılar ve CATCH AND RELEASE ödülünün sahibi oldular. Kendilerini tebrik ediyor ve tüm amatör balıkçılar adına teşekkür ediyoruz.

ÖNEMLİ DUYURU

Bu yıl 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında 6.sı düzenlenecek olan Bodrum Uluslararası Açık Deniz Balık Avı Turnuvası öncesinde organizasyon komitesi olarak her yıl olduğu gibi güvenli koşullar altında, eğlenceli ve bol balıklı bir turnuva hedefledik.

 Bu yılki Turnuvaya toplam 34 tekne kayıt yaptırmış olup kayıtlarımız halen devam etmektedir. Turnuvamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederiz.

 Organizasyon komitesi olarak turnuvaya 4 gün kala yaptığımız değerlendirmelerde 25-28 Eylül tarihleri arasında hava durumunun keyifli ve güvenli bir turnuvaya izin vermeyeceğini gördük.

 Bunun yanı sıra bölgesel balıkçılardan alınan bilgiler ve kendi ekiplerimizin bölgede yaptığı avlarda, su sıcaklığının halen yüksek olduğu ve orkinos familyasının bölgeye giriş yapmadığı, dolayısı ile av vermediği anlaşılmıştır.

 Bu durumda organizasyon komitesi olarak turnuvayı yarışmacıların tüm hakları saklı kalmak kaydıyla 23-26 Ekim 2014 tarihlerine erteleme kararı aldık. Gec kayıt uygulaması olmadan 15 ekim e kadar kayıt almaya devam edeceğiz.

 Tüm sorularınız için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

 Hoşgörünüz için şimdiden teşekkür eder, turnuvamıza vermiş olduğunuz desteğin devamını dileriz.

 Bodrum Fishing Team

 

BAŞSAĞLIĞI

fotoaci133037

Sevgili Osman KANDEMİR Abimizi dün akşam üstü son avından sonra kalp krizi sonucu kaybettik.

Acımız büyük. Allah rahmet eylesin .

Yakınlarına dostlarına sabır diliyoruz.

 

TEŞEKKÜR

_MG_7023

 Turnuvaya Ana sponsor olarak büyük katkıda bulunan Sayın Uğur AKSAN ve MERCURY Marine  Teşekkür ederiz

 

 

Dory teknesinin donatanı Bener hukuk bürosu ve sayın Erim Bener`e turnuvaya yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

marina-logo-kucuk

İlk turnuvamızdan bu yana bize her sene destek veren Marina Yacht Club Nezdinde sevgili Şenkar ÖZTÜZÜN`e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Marina Yacht Club, Bodrum Limanı`nı ve Tarihi Bodrum Kalesi`ni gören eşsiz manzarasıyla Bodrum`un en gözde mekanlarından biridir. Restoranları, barları ve kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra yılın on iki ayı boyunca hizmet veren nadir işletmelerden biri olması sebebi ile bir “Bodrum Klasiği” haline gelmiştir.Bodrum Marina`nın ana giriş kapısında yer alan Marina Yacht Club on yılı aşkındır yerli, yabancı turistleri ve Bodrum tutkunlarını ağırlamaktadır.

Bar

 

Sponsorlarımız

 

Click edit button to change this text.